Інтелектуальний марафон «Читаємо разом» 30.09.2015р.
Це свято є в серці і в душі людей, які люблять книги. Зібралися великою дружною родиною близькі й рідні учнів-п’ятикласників, гімназистів, які є читачами бібліотеки НВК «Узинська гімназія», класні керівники , щоб разом подолати інтелектуальний марафон «Читаємо разом». Бібліотекар гімназії Заєць Н.Ф. з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек запросила відправитися з нею у космічну подорож до Читай-міста. Щоб швидше дістатися, скористалися книгольотом.
Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек 28.09.2015р.
Так щиро сонечко осіннє усміхнеться,
Зворушливо до рук голівки схилять квіти,
До тих невтомних рук, які в бібліотеці,
Мов добрі феї, вміють чудеса творити.
Ті чудеса незбагненні й прості,
Бо має праця їх велику силу:
Допомагають нам знайти себе в житті,
Дають душі для злетів крила.
Вони ще зовсім юні - наймолодші читачі бібліотеки НВК «Узинська гімназія», першокласники. 28 вересня, напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек, їх запросила сюди на екскурсію маленька Мишка-Сіроманка. Нічого, що ще майже не вміють читати, зате знатимуть, як поводитися з книгою, та матимуть мрію – прочитати усі-усі книги бібліотеки. У цьому їм допоможуть бібліотекар Заєць Н.Ф.,класний керівник Семянівська В.О. та друзі бібліотеки.
Бібліотечне свято "Душі аптека - бібліотека"
Подвигу жити в віках!
Напруга тремтіла у голосах учнів, вчителів, тремтіла у повітрі. "Подвигу жити в віках" - так називався інтегрований історично-літературний журнал, приурочений подіям Великої Вітчизняної війни. Його підготували учні 6 та 7 класів (класний керівник Кравченко О.М., Коровіна О.О.); бібліотекар Заєць Н.Ф. та вчитель історії Балахонова Р.Ф.
Бібліотечне свято
Зустріч з цікавою книгою – це завжди свято. Якщо книга – оберіг сімейного вогнища, така родина у стократ міцніша. У цьому переконалися учасники родинного бібліотечного свята на тему: «Хай мудрість книг об’єднує родину», учні 1 – 4 класів та їх рідні, яке відбулося в НВК «Узинська гімназія». Родини дітей – бабусі й дідусі, мами й тата, тітоньки - із задоволенням розфарбовували писанки, обгортали «Буквар», виготовляли закладки для книг, виразно читали прислів’я і приказки, афоризми видатних людей про значення книги в житті людини.
Найбільше гостям свята сподобалася інсценізація казки І.Франка «Ріпка», де дійовими особами стали учасники кожної родини. Цікаве свято підготувала бібліотекар Заєць Н.Ф. за сприяння адміністрації закладу, класних керівників початкової ланки та батьків гімназистів.
Першій українській книзі - 440 років!
На інформаційній хвилині у 7 класі бібліотекар Заєць Н.Ф. повідомила про те, що саме в 1574 році у Львові побачила світ книга «Апостол» Івана Федорова. Виданню - 440 років. Гімназисти побували на віртуальній виставці в музеї книги та друкарства України, яку побачили на презентації, ознайомилися з цікавими експозиціями виставок. Бібліотекар зацікавила присутніх виданням І.Огієнка «Історія українського друкарства» - книгою для тих, хто захоплюється вітчизняною культурою, джерелами духовності українського народу.
Флеш-моб "Шевченко в кожному з нас"
7 березня на Шевченківському уроці гімназисти 3 класу підготували флеш-моб «Шевченко в кожному з нас». Вони читали поезію Кобзаря «Тече вода з-під явора», намагаючись у кожен рядок вкласти частинку свого серця. Кращі читці декламували улюблені вірші. Бібліотекар НВК «Узинська гімназія» Заєць Н.Ф. ознайомила присутніх з презентацією на тему: «Шевченко – художник», надала можливість прослухати пісню «Думи мої, думи мої…» у виконанні узинчанина, відомого кобзаря Степана Дмитровича Щербака. Наостанок і дорослі, й діти разом прочитали «Заповіт» Т.Шевченка як дороговказ до щасливого майбуття.
11 лютого виповнюється 120 років з дня народження Віталія Валентиновича Біанкі. Бібліотекарем Заєць Н.Ф. було проведено урок позакласного читання у 4 класі на тему: «Світ багатоголосий і багатокольоровий». Гімназисти із задоволенням слухали казку «Риб’ячий дім» та оповідання «Лісові хатинки». Твори письменника пронизані внутрішньою напругою, вони чисті й прості, як пісня глухаря. В.Біанкі ніби взяв за руку своїх слухачів і повів у чудовий світ, багатоголосий і багатокольоровий.
Також до зустрічі з читачами бібліотекар підготувала «Бібліотечний вісник», розмістила на сайті НВК «Узинська гімназія» - «Бібліотека»-«Електронні тексти» оповідання В.Біанкі в перекладі О.Іваненко
Підсумкова конференція
6 лютого 2014 року у Білій залі Білоцерківської райдержадміністрації відбулася Третя районна підсумкова конференція з нагоди завершення огляду творчих літературно-краєзнавчих робіт «Юний літописець» на тему «Літопис моєї предківщини».
Районний огляд був розпочатий 2011 року, з нагоди 955 річниці преподобного Нестора Літописця та Дня української письменності (9 листопада). Організатором проведення конкурсу виступила бібліотека НВК «Узинська гімназія» (бібліотекар Заєць Н.Ф.), літературна студія «Паростки» (керівник Завіщана Л.Г.).
Метою огляду, насамперед, організатори визначили патріотичне виховання підростаючого покоління: звернення уваги дітей та юнацтва до вивчення історичного минулого рідного краю; дослідження власного родоводу, сімейних династій, героїчного минулого міста, села; виявлення й підтримка юних талантів у галузі літератури; сприяння розвитку й популяризації дитячої творчості; виховання в учнівської молоді естетичного смаку, інтересу до читання в процесі пошуку інформаційних матеріалів про свій край, місто, село, свій рід.
У конференції взяли участь учні шкіл Білоцерківського району, завідуюча центральною районною бібліотекою міста Білої Церкви Ю.В.Харченко, письменники Білоцерківщини: В.І.Дідківський, Т.І.Царенко, Л.Г.Завіщана; представники Білоцерківської райдержадміністрації: Степанчук С.І. – методист відділу освіти та Гетьман О.А. – заступник начальника відділу освіти. Благодійну підтримку, грошові винагороди призерам надав Узинський міський голова О.Г.Охріменко.
Усний журнал про письменників Білоцерківщини
«У моєму серці Україна…», - так називався усний журнал про письменників Білоцерківщини, проведений 12 грудня 2013 року в НВК «Узинська гімназія». Організаторами стали учні 6 класу (класний керівник Кравченко О.М.), бібліотекар Заєць Н.Ф. та вчитель історії Балахонова Р.Ф.
Присутні гімназисти 4-го та 5-х класів ознайомилися з творчістю А.І.Кульчицького, А.Д.Гудими, Н.Опанасенко, О.Довгоп’ят, П.І.Розвозчика. Запрошену гостю свята Л.Г.Завіщану, письменницю, добре знану в Узині, діти зустріли із хлібом та сіллю. Вона щиро й відверто спілкувалася з присутніми мовою власних віршів, зичила учням творчих злетів, натхнення й міцного здоров’я. ДиректорНВК «Узинська гімназія» Щербань Т.В. подякувала присутнім за декламування віршів, підготовлену презентацію, цікаву виставку художніх творів письменників рідного краю. Висловила надію на те, що в майбутньому гімназисти стануть справжніми патріота